Jedynym skarbem jest Najświętszy Sakrament.

św. Wincenty Pallotti

2019-10-22 NOWENNA PRZED I PROFESJĄ ZAKONNĄ

ROZPOCZĘCIE NOWENNY PRZED I PROFESJĄ

UBÓSTWO – nie posiadać słowa „nie”

By nie mówić: nie mam czasu, nie wiem, nie zrobię, nie umiem

i nie czynić tego „nie”.

POSŁUSZEŃSTWO – zawsze posiadać słowo „tak”

By zawsze dawać zgodę rozumem, wolą i sercem.

By zawsze mówić i czynić „tak” na Jego plan przez nich przekazany. 

CZYSTOŚĆ – mieć nieskończenie wiele „tak”

I nie mieć wcale słowa „nie”,

a więc być wolnym od siebie, dla Niego, przez nich.

/ S. Katarzyna Wardynszkiewicz SAC

22 października 2019 r. nowicjuszki S. Katarzyna Gruca i S. Agnieszka Pawlak rozpoczęły dziewięciomiesięczną Nowennę czyli okres bezpośredniego przygotowania do złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji sióstr, prosząc Pana Boga, aby zawsze odpowiadały „tak” na Jego wolę i aby każdego dnia wzrastały w cnotach Matki Bożej.

 

NOWENNA PRZED PIERWSZĄ PROFESJĄ – 22 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

                                                                     1. Sekwencja do Ducha Świętego

                                                                      2. Hymn Witaj, Gwiazdo Morza

                                                                 3.  Fragment Ewangelii z dnia: Łk 12, 35-38 

Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie! A wy [bądźcie] podobni do ludzi, oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.

  • Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie! – Panie Jezu, w dniu rozpoczęcia Nowenny przed złożeniem Pierwszej Profesji Zakonnej, prosimy Cię o gotowość do odpowiadania na Twoje wezwanie, aby w naszych sercach zawsze płonął ogień Twojej miłości.
  • A wy [bądźcie] podobni do ludzi, oczekujących swego pana – Prosimy o serca czuwające, zawsze gotowe na Twoje przyjście.

Matko Pięknej Miłości, prosimy Cię, abyś była naszą Przewodniczką i uczyła nas radosnego oczekiwania. Spraw, aby czas przygotowań do złożenia Pierwszej Profesji był czasem wzrastania w Twoich cnotach.

  1. Refleksja o św. Janie Pawle II

Pragniemy, aby podczas Nowenny towarzyszyli nam Święci. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II. Szczególnym rysem jego duchowości był kult Eucharystii i nabożeństwo do Matki Bożej. Św. Janie Pawle II, prosimy Cię o pomoc w przeżywaniu Najświętszej Ofiary i razem z tobą zawierzamy nasze serca Niepokalanej Maryi.

Maryjo, jesteśmy całe Twoje. I dzisiaj i do końca naszych dni, i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się z nami, jak ze wszystkimi kwiatami Twego ogrodu: podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu; otoczyć pięknymi kwiatami ludzi biskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich; możesz dać nam obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń; bo wiemy, że w Twoich rękach będzie nam najlepiej. Chcemy we wszystkim podobać się tylko Tobie, o Różo Mistyczna, Różo Męki i Chwały, Najpiękniejszy Kwiecie nieba i ziemi. Czyń z nami, co tylko chcesz. Będziemy Ci za wszystko dziękowały, nawet gdyby nieraz bolało i choćbyśmy nie rozumiały, dlaczego nas to spotyka. Nawet po śmierci chcemy być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w Nim wielbić Boga, a nie w inny sposób. Weź nas takimi, jakimi jesteśmy dzisiaj i uczyń nas takimi, jakimi pragniesz, abyśmy były ku chwale Boga, teraz i przez całą wieczność. Amen.

Św. Janie Pawle II, Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałeś. Mówiłeś, że w Dziesiątki Różańca serca nasze mogą wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim. W Tajemnicy Zesłania Ducha Świętego pragniemy podziękować Panu Bogu za dar życia, sakrament Chrztu świętego, Komunii Świętej, Bierzmowania. Dziękujemy za Rodziców i Rodzeństwo oraz za ludzi, których postawiłeś na drodze naszego życia. Dziękujemy za dar powołania, Zgromadzenie Sióstr Pallotynek i za całe Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego.

  1. Dziesiątka Różańca – Zesłanie Ducha Świętego

Królowo Apostołów, módl się za nami!

Św. Wincenty Pallotti, módl się za nami!

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

Wszyscy Święci, Aniołowie i Archaniołowie, módlcie się za nami!

W Imię Ojca i  Syna, i Ducha Świętego. Amen!

 

 

 
 
 
 
 
 

Ładowanie…

Informacje dotyczące pallotynek

Jeśli chcesz
KONTAKT
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
(Siostry Pallotynki)
Prowincja Polska Najświętszej Maryi Panny Królowej
Adres kontaktowy:
ul. Płońska 20
03-683  Warszawa
tel.  +48 22 679 63 43
fax +48 22 679 12 54
e-mail: pallsekret@wp.pl
Nr konta:    70 1240 6074 1111 0000 4991 1983
Zarząd Prowincjalny:
Przełożona Prowincjalna -  S.M. Iwona Nadziejko SAC
Wikaria Prowincjalna - S.M. Magdalena Szymczak SAC
Radne Prowincjalne:
S.M. S. Nikodema Czarnul SAC
S.M. Blanka Slawińska SAC
S.M. Jolanta Groszczyk SAC
Sekretarka Prowincjalna - S.M. Magdalena Szymczak SAC
e-mail: pallsekret@wp.pl
Ekonomka Prowincjalna - S.M. Lucyna Wójtowicz SAC
e-mail: ekonomka.sac@gmail.com
KOORDYNATORKA APOSTOLSTWA
S.M. S. Grażyna Powierża
ul. Płońska 20
03-683  Warszawa
tel. +48 22 679 63 43, 797 575 729
e-mail:  kontakt@u-pallotynek.pl
www.u-pallotynek.pl
CENTRUM MISYJNE
Referentka ds. Misji - S.M. Ludwika Jastrzębska SAC
ul. Wojciechowskiego 12
02-495  Warszawa
tel./fax +48 22 662 48 34
e-mail: misje.pallotynek@gmail.com
http://misjepallotynek.pl
Nr konta dla Afryki         56 1240 6218 1111 0000 4618 4036
Nr konta dla Wschodu    97 1240 6218 1111 0010 6973 6222

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
204 0.086700201034546